Jdi na obsah Jdi na menu
 


Propozice a pozvánka na finálový turnaj XIV. ročníku Debatní ligy - Nymburk 24. - 26.4. 2009

10. 4. 2009

Finálový turnaj „OSTRÝ NYMBURK“,

Nymburk, 24. - 26.4. 2009.

MOTTO

naostříme jazyky - prověříme ostrovtip - vlítnem na to zvostra

INFORMACE PRO ČLENY DKO PŘI GH:

SRAZ NA NÁDRAŽÍ 12:45 !!!

Náš vlak:

  Olomouc hl.n. 13:05 13:08 Koupit jízdenku Řazení Vlak 234 Detvan vlak veze přímý vůz vůz vhodný pro přepravu cestujících na vozíku bistrovůz vůz nebo oddíly, vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let úschova během přepravy, povinná rezervace místa pro jízdní kolo v období od 1.IV. do 31.X.
    Kolín 15:00 15:15 Koupit jízdenku Řazení Vlak R 720 možno zakoupit místenku vůz nebo oddíly, vyhrazené pro cestující s dětmi do 10 let úschova během přepravy, možnost rezervace místa pro jízdní kolo
    Nymburk hl.n. 15:35 15:38  

Každý člen donese potvrzení od rodičů, jenž mu bylo zasláno na e-mail.

Každý, jenž bude opouštět výuku dříve se omluví předem třídnímu učiteli!!!

Platby: 200 Kč za ubytování, 100 Kč startovného (finalistům je starovné zaplaceno DKO), cesta cca 400 Kč (záleží na úočtu účastníků, dá se využít mnohých slev ČD)

UBYTOVÁNÍ: Hotel a hostel Zimní stadion (mapa).

Strava: !!!NENÍ ZAJIŠTĚNA!!!

NÁVRAT: Kolem 15:00, v neděli

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MÍSTO KONÁNÍ

Hostitelem je Gymnázium Nymburk, adresa: Komenského 779 (mapa). Protože se debaty uskuteční v budově školy, nezapomeňte si vzít s sebou také přezůvky! Škola se nachází kousek od vlakového nádraží, cca 5 minut chůze, nebudete potřebovat MHD ani zvláštní schopnost orientace.

UBYTOVÁNÍ

Hotel a hostel Zimní stadion (mapa).

PROGRAM

PÁTEK

16:00 ubytování
17:00 začátek debat na gymnáziu
20:30 ukázková debata formátu WSDC za účasti reprezentantů České republiky

SOBOTA

7:45 začátek debat na gymnáziu

NEDĚLE

8:30 začátek finálových debat
11:15 vyhlášení výsledků

Podrobný program

TURNAJE

Finále Debatní ligy
Finálový turnaj bude rozdělen na dvě části: českou a anglickou, debatuje se na oficiální teze, účastníci podle výsledků základní části. Rozhodčí debaty 1. - 3. kola mohou jen krátce zhodnotit, aniž by předjímali výsledek. Každý pak odevzdá rozhodnutí a zápis z debaty (ballot) do sčítací místnosti.

  • Finále české DL (CZ, skupina A, B) - v pátek proběhne 1. kolo základní skupiny, v sobotu pak 2. a 3. kolo základní skupiny a semifinálové debaty, v neděli finálová debata.
  • Finále anglické DL (AN, skupina C) – 1., 2. a 3. kolo základní skupiny proběhne v sobotu, v neděli pak finálová debata.

Turnaj „pro radost“
Turnaj „pro radost“ (R) - paralelní „open“ turnaj příchozích nefinálových týmů v českém a anglickém jazyce, jehož výsledky mohou ještě významně ovlivnit pořadí týmů v soutěži o Debatní pohár. Debatuje se na nepřipravené teze. Pořadatel garantuje minimálně 3 kola- 1. kolo v pátek, dvě kola v sobotu.

Turnaj „mix“
Turnaj „mix“ (MIX) - paralelní jednokolový turnaj mixovaných týmů, které se právě neúčastní semifinálových bojů (účastníci turnaje R a vypadnuvší finalisté CZ a finalisté EN). Debatuje se na nepřipravenou tezi, debaty se zapíší do soutěže o Debaty pro radost.

TEZE

  • 3 oficiální pro účastníky finálového turnaji
  • 8 nepřipravených pro účastníky turnaje pro radost (3 kola) a mixů (1 kolo)