Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek

 

 

 

OLOMOUC OPEN CUP

První ročník této soutěže proběhl v roce 2006. Zakladatelem a hlavním pořadatelem je pan Anton Kuzmin. Na Olomouc Open Cup se dále podílí ředitelství Gymnázia v Olomouci-Hejčíně , které každoročně poskytne prostory pro tuto akci. Finanční podporu zajišťuje  kancelář hejtmana Olomouckého kraje, Zastupitelstvo mládeže Olomouckého kraje (ZMOK) a Rada rodičů při Gymnáziu v Olomouci-Hejčíně.

Jedná se o debatní turnaj určený pro všechny žáky základních a středních škol. Turnaj je dělen na dvě části a to českou a anglickou větev. V české větvi si debatuje formátem Karl Popper.V anglické větvi se debatuje taktéž tímto formátem, popřípadě formátem World Style. Turnaj významně přispívá k rozvoji debatování v České republice a řadí se k největším turnajům, které nejsou organizovány Asociací debatních klubů České republiky. Turnaj je řazen do Debatního poháru.


,,Olomouc Open Cup '06"

13. - 15.10.2006, Olomouc

Autor: Anton Kuzmin, organizátor turnaje

 

O druhém říjnovém víkendu se na Gymnáziu v Olomouci-Hejčíně uskutečnil turnaj ve středoškolském debatování. Turnaj se konal pod záštitou Kanceláře hejtmana Olomouckého kraje, Zastupitelství mládeže Olomouc (ZMOK) a Debatního klubu Olomouc. V rámci turnaje proběhly dvě soutěže, a to anglická a česká.

 

V pátek odpoledne na budovu osmiletého gymnázia, kterou nám poskytl pan ředitel RNDr. Evžen Mayer pro tyto účely k dispozici, začaly přijíždět týmy z celé republiky. Přijeli debatéři z Prahy, Třebíče, Přerova a dalších měst, samozřejmě nemohlo chybět ani několik týmu ze samotné Olomouce. Ještě v pátek večer se debatéři se postavili za své řečnické pulty a měli možnost debatovat na pohodové téma: „Byt mladým je zábava“. Téma bylo oznámeno dopředu a tak se na debatu mohli připravit.

 

V sobotu ráno už to bylo pro debatéry složitější, čekal je střet se soupeřem na nepřipravené téma, znění kterého se dozvěděli pouze hodinu před debatou. Během přípravy nebyla možnost využití žádných pomocných prostředku, soutěžící se museli spolehnout jedině na svoje vlastní znalosti. Po obědě, kdy rozhodčí měli jasno o vítězích celkově tří debat, bylo rozhodnuto o tom, které týmy postoupí do semifinále. Večer proběhl souboj mezi 8 vybranými týmy (4 českými a 4 anglickými), ze kterého vzešly 4 týmy, které dostaly příležitost bojovat o samotný Olomouc Open Cup.

 

V neděli ráno se debatéři sešli k finálním debatám, které probíhaly v Kongresovém sále budovy Krajského úřadu. Ve finále se setkal tým „Ponorka“ z Liberce s týmem „Melody bojs“ z Prahy v české části a tým „Childless Samoyeds“ týmem „Frigid MatejLess Harem“ (oba z Olomouce) v části anglické. Ve finále debatéři debatovali na téma: „Možnost volit a být volen by měla jít ruku v ruce“. Mistry se staly týmy „Ponorka“ a „Childless Samoyeds“.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVOU LISTINU NALEZNETE ZDE

 

 

 

,,Olomouc Open Cup '07"

16. – 18. 11. 2007 Olomouc

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVOU LISTINU ANGLICKÉ VĚTVE NALEZNETE ZDE

KOMPLETNÍ VÝSLEDKOVOU LISTINU ČESKÉ VĚTVE NALEZNETE ZDE

 

 

,,Olomouc Open Cup '08"

5. – 7. 12. 2008 Olomouc

O víkendu z 5. na 7. Prosince proběhl již třetí ročník tradičního debatního turnaje Olomouc Open Cup, který je pořádán Debatním klubem Olomouc, Olomouckým krajským zastupitelstvem a Zastupitelstvem mládeže Olomouckého kraje. Tento rok bohužel neproběhla jeho tradiční anglická část, v české větvi se účastnilo celkem šest týmů z toho jeden ze Slovenska z Košic. Turnaje se letos mimořádně odehrával na Slovanském gymnáziu Olomouc a jeho finále proběhlo v zasedací místnosti Olomouckého kraje. Za Debatní klub Olomouc a Debatní klub Olomouc při Gymnáziu Olomouc-Hejčín se ho účastnil tým Poison Voice. Poison Voice si po celou dobu turnaje vedl bravurně a neprohrál ani jednu debatu, až ve finále byl poražen týmem Vox Dei z Nymburka.

 

 

 

FOTOGALERIE OLOMOUC OPEN CUP

ročník 2007 (1)

(2)

 

Staré pozvánky

ročník 2006

ročník 2007

ročník 2008

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář